Fundacja Ex Bono

Uwaga na sms: „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”

Uwaga na SMS-owych oszustów! W ostatnich dniach przestępcy rozsyłają SMS-y o treści „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”. To próby oszustwa! W żadnych wypadku nie należy klikać na link zawarty w SMS-ie, a następnie instalować aplikacji. W ten sposób przestępcy mogą dostać się do naszych kont bankowych. Jeśli to zrobiłeś, natychmiast z innego telefonu skontaktuj się ze swoim bankiem.

W ostatnich dniach z różnych numerów telefonów rozsyłane są SMS-y o treści „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne” wraz z linkiem, za którego pośrednictwem można pobrać aplikację. Ostrzegamy – to oszustwo i próba kradzieży pieniędzy z konta bankowego adresata. Przestępcy, podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób powyższe wiadomości. Zależy im, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

Jeśli utraciłeś czujność i kliknąłeś w przesłany smsem link natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem z innego telefonu.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa zadzwoń na naszą całodobową infolinię dla osób pokrzywdzonych: 574 062 401. Pomożemy.

Źródło: Policja.pl

Uwaga na sms: „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”
Przewiń do góry